Platforma cashback e-Candy.pl - Wszystkie aktualne zniżki, promocje i kody rabatowe! Sprawdź rabaty!

Top 5 prezentów na Mikołajki

Dnia 6 grudnia – Mikołajki, już niebawem. To takie małe preludium do Świąt Bożego Narodzenia. Przede wszystkim  jest to święto dzieci i głównie one w tym dniu oczekują na prezenty. Jaki więc powinien być idealny prezent na Mikołajki? Oryginalny, ciekawy, uniwersalny… wszystko zależy od tego, co lubi Twoje dziecko, lecz przede wszystkim nie musi być drogi. Oto nasze top 5 prezentów na Mikołajki:

       1.  Puzzle

Puzzle to jedna z najstarszych zabawek świata. Bawili się nią nasi rodzice, bawiliśmy się my i nasze dzieci i na pewno nie stracą one na popularności  przez najbliższe kilkanaście lat. Jakie plusy płyną dla naszych pociech z zabawy puzzlami? Trenują one pamięć  i zdolność logicznego rozumowania, rozwijają umiejętność kojarzenia i kreatywność. Są niezwykle wciągające i dają możliwość wspólnego spędzenia czasu na wesoło. Plusem jest tez ich ogromny wybór i cena.

       2. Klocki

Klocki, podobnie jak puzzle, w dużej mierze rozwijają zdolności poznawcze dzieci.  Obecnie występują w wersji zarówno dla mniejszych, dwu- , trzy- , czterolatków, jak i starszaków. Pomagają skoncentrować uwagę i doskonalić zdolności twórcze. Jest to prezent uniwersalny i niedrogi. Możecie kupić nawet kilka różnych zestawów.

       3. Gry towarzyskie

 

Gry towarzyskie, szczególnie te tradycyjne – planszowe, to kolejna dziecięca zabawa doskonale wpływająca na umiejętności umysłowe. Są też one dowodem na to, że aby dobrze się bawić i zainteresować dziecko nie trzeba wydawać majątku. Chińczyk, warcaby, scrabble… warto przemyśleć wybór którejś z nich na mikołajkowy prezent.

        4.  Zabawki edukacyjne

 

Ostatnimi czasy zabawki edukacyjne stały się niezwykle popularne. W dużej mierze, dzięki takim samym korzyściom, jakie dają puzzle czy klocki, a więc rozwijają wiele umiejętności twórczo-poznawczych. Często występują one w bardziej unowocześnionej, atrakcyjnej, np. elektronicznejwersji.  Dostosowane do wieku dziecka rozwijają jego  zdolności manualne, uczą logicznego myślenia i cierpliwości.

        5. Lalki i maskotki

 

Lalki i maskotki to najczęściej spotykane upominki mikołajkowe. Są stosunkowo tanie, ale przynoszą nie mniej radości. Kup taką, która przedstawia ulubionego bajkowego bohatera Twego dziecka, a na pewno wywołasz uśmiech na jego twarzy.

 Podsumowując, zabawki to integralna część życia każdego dziecka. Należy je jednak dobierać mądrze i kupować z głową, aby nie przepłacić, a przynieść dodatkową korzyść w rozwoju Twojego malucha. Jeżeli nasz powyższy ranking pomógł Wam, rodzice, w wyborze idealnego prezentu na Mikołajki lub podsunął pomysł na bożonarodzeniowy podarunek, zapraszamy na zakupy na e-Candy.pl  


Sekcje: Blog
Tagi: zabawki klocki